https://www.facebook.com/autocamposek2021/

Město Osek a kam v okolí:


Město Osek se nachází pod úpatím Krušných hor. Obležené čistou přírodou a pyšnící se několika historickými památkami. Milovníci přírody jistě ocení přilehlé čisté lesy, které přímo volají po houbaření. Zdejší turistické stezky lákají k pěší i cykloturistice. Osekem vedou také dvě naučné stezky, jedna přírodou a druhá dějinami.

Přímo ve městě najdete snad veškeré služby, na které si vzpomenete – cukrárnu, několik obchodů včetně supermarketu Tesco, Českou poštu, bankomat, městskou knihovnu atd. Lékařské služby pro děti i dospělé, zubní ordinace či lékárna jsou samozřejmostí.

Cisterciácký klášter


Milovníkům historie rozhodně doporučujeme navštívit osecký cisterciácký klášter, kde Informační turistické centrum provozuje celoročně průvodcovskou službu. Samotný klášter je národní kulturní památkou a jeho historie sahá až ke konci 12.století. Je největší románskou stavbou v kraji. Jeho fresková a štuková výzdoba, stejně jako sochy a obrazy předních umělců své doby vytvářejí jedinečný prostor s nezaměnitelnou atmosférou. Kapitulní síň jako jeden z prvních projevů gotického umění v českých zemích se pyšní mistrovsky ztvárněným pulpitem.

Zřícenina hradu Rýzmburk


Dalším historickým skvostem je beze sporu zřícenina hradu Rýzmburk rozléhající se nad Osekem. Historie hradu, který byl ve svých dobách jedním z největších hradů svého druhu, sahá k první polovině 13. století a je úzce spjata s osudem oseckého kláštera. Nyní je svým návštěvníkům celoročně volně přístupný. Přestože je většina areálu v rozvalinách, pozoruhodné zříceniny by neměly uniknout žádnému návštěvníkovi. Totéž platí o Salesiově výšině, nejzajímavější přírodní lokalitě v okolí.

Naučné stezky po stopách dějin


Při procházce městským okruhem naučné stezky po stopách dějin narazíte na další historické památky, jako jsou např. barokní kostel sv. Petra a Pavla, Pomník prince Josefa de Saxe – empírový náhrobek a několik historických soch či památník katastrofy na dole Nelson.

3D bludistě, minigolf, discgolf i in-line dráha, venkovní posilovna, sportovní areál


V těsné blízkosti kempu najdete jedinečné 3D bludiště s lanovými prvky (v provozu od dubna do září) – ojedinělá lanová atrakce, kde není třeba jištění.  Můžete si také společně zahrát neobvyklou hru v přírodě – discgolf. Najdete zde i několik provazových atrakcí či betonovou in-line dráhu. Ve středu města je zabudovaná tzv. „venkovní posilovna“. Nechybí zde i několik hřišť zaměřených na děti nebo jeden z největších sportovních areálů, kde si můžete vyzkoušet, kromě jiného, naši lezeckou stěnu. Novinkou roku 2018 je adventure minigolf vedle 3D bludiště (5 minut od kempu).

Turistické a cyklotrasy, rozhledna Vlčí hora, hora Stropník


V okolí města Osek najdete také spoustu dalších zajímavostí jako např. turistické trasy či cyklotrasy na Dlouhé Louce, rozhlednu Vlčí hora, můžete si vyšlápnout na vrcholek hory Stropník (856 m.n.m.), na který se dostanete např. lesní stezkou od hradu Rýzmburk. Z vrcholu hory je kruhový rozhled na Krušné hory, Severočeskou hnědouhelnou pánevjezero Barbora a České středohoří. Na vrcholu stávala 18 m vysoká dřevěná věž, která se v bouři 13. prosince 1929 zřítila a již nebyla obnovena. Základy jsou dosud dobře patrné. Později zde stávala dřevěná triangulační věž. Také se můžete projít po Flájské přehradě, prohlédnout si Státní zámek Duchcov, odkud pochází Giacoma Casanova, nebo navštívit lázeňské město Teplice a mnoho dalšího.

Akce v Oseku:


Nejtradičnější akcí města je každoroční Osecká pouť, která probíhá 2 víkendové dny koncem srpna. Zde můžete navštívit historické tržiště, jarmareční stánky, kulturní program, pouťové atrakce a ve večerních hodinách shlédnout velkolepý ohňostroj.

Ve městě Osek probíhají také různé koncerty, festivaly a nejsou opomenuty ani různé oslavy jako např. Den dětí, také zde probíhá každoroční pálení čarodějnic se soutěží o „miss čarodějnici“, a plno jiného.

 

Děkujeme panu Hozákovi a panu Radovi za poskytnutí fotografií.

Certifikát
Autocamp Osek v Oseku hodnocení